Co oznaczają poszczególne kontrolki na desce rozdzielczej! Rozpoznajesz? Jeśli nie to poznaj kilka awaryjnych ikon, które będą Ci niezbędne!

Jest to lampka, którą często widzisz w trakcie uruchamiania auta. De facto powinna zniknąć po chwili.

Jeśli tak się nie stało. To przyczyn może być kilka. Nade wszystko prawdopodobnie w Twoim aucie jest problem z ładowaniem akumulatora, będących np. wynikiem awarii alternatora.


Bardzo istotna kontrolka. Bowiem oznacza, że brak Ci odpowiedniej ilości oleju. Jak najszybciej zatrzymaj się i uzupełnij ubytek oleju. Pamiętaj, że ignorowanie tej ikony może spowodować nawet zatarcie silnika, czyli jego kompletne zniszczenie.

Ta enigmatyczna kontrolka to symbol silnika. Sygnalizuje problemy lub awarię z podzespołami sterowanymi elektronicznie. Jednak nie panikuj. Udaj się po prostu do mechanika, który zdiagnozuje problem w Twoim aucie.

Tą kontrolkę zobaczysz jedynie a tzw. dislach.

Zapala się podczas uruchamiania auta. De facto powinniśmy odczekać z przekręceniem stacyjki do trybu START do momentu jej zgaśnięcia – jest to znak, że świece żarowe auta się nagrzały.

Jeśli kontrolka świec żarowych nie gaśnie, to może oznaczać, że czas na zmianę świec lub masz problem z wtryskami, z zaworem EGR, czy nawet z filtrem cząstek stałych. Udaj się po prostu do serwisu, aby zbadali przyczynę świecenia się ikony

  • euroadmin

Zostaw komentarz

O nas

Euromoto to jedna z najstarszych szkół kształcących przyszłych kierowców na Pomorzu. Według serwisu Trojmiasto.pl jesteśmy jedną z najbardziej zaufanych szkół w Trójmieście. Oficjalne statystyki PORD przyznały nam pierwsze miejsce w kwestii skuteczności zdawalności.