Co jakiś czas ustawodawca zaskakuje nas zmianami w przeprowadzaniu egzaminów praktycznych i teoretycznych. Zobaczcie czego tym razem możemy się spodziewać?!

Brak kolejek?

Nade wszystko zmiana, którą wprowadzono od 1 lipca 2019r. (część zmian w życie wchodzi dopiero od 1 stycznia 2020 r.), dotyczy samego harmonogramu organizowania egzaminów. Od teraz będziemy przychodzi na egzmian na konkretną godzinę. Zatem w teorii nie będzie mowy o wyczekiwaniu na w kolejce na egzaminatora, który utknął w korku z innych zdającym.

AM do zmiany…

Ministerstwo Infrastruktury zrobiło ukłon również w stronę osób niepełnosprawnych przystępujących do egzaminu na prawo jazdy kategorii AM. Od tej pory osoba taka w trakacie egzaminu będzie mogła korzystać z czterokołowca lekkiego, czyli popularnego quadu.

Egzaminatorzy z limitami.

W kwestii egaminatora również zajdą pewne zmiany, a mianowicie:

  • każdy z nich będzie mógł przeprowadzić maksymalnie 8 egzaminów praktycznych na prawo jazdy kat. B w ciągu jednego dnia,
  • zaś egzamin praktyczny będzie mógł przeprowadzić tylko jeden w ciągu jednej godziny.

Co sądzicie o tych zmianach, czy Waszym zdaniem ułatwią zdawanie egzaminów?

  • euroadmin

Zostaw komentarz

O nas

Euromoto to jedna z najstarszych szkół kształcących przyszłych kierowców na Pomorzu. Według serwisu Trojmiasto.pl jesteśmy jedną z najbardziej zaufanych szkół w Trójmieście. Oficjalne statystyki PORD przyznały nam pierwsze miejsce w kwestii skuteczności zdawalności.