Egzamin na prawo jazdy to często jeden z pierwszych ważnych testów w naszym życiu. Jakie błędy często popełniamy w trakcie tego sprawdzianu i jak się od nich uchronić? Musicie to wiedzieć!

 1. 1. Niezastosowanie się do sygnałów świetlnych
 2. Jeden z najbardziej złośliwych błędów, które pojawiają się w trakcie egzaminu. Pamiętaj, aby nie tylko uważać na szybko zmieniające się światła, ale również dynamicznie ruszać na zielonym świetle. Żółte światła oznacza „zwolnij”, a nie „przyspiesz” 🙂

 3. 2. Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu podczas zmiany pasa ruchu
 4. Kiedy chcesz zmienić pas, pamiętaj, że podstawa to patrzenie w lusterka. Zmiana pasa ruchu musi zostać odpowiednio wcześniej zasygnalizowana włączeniem kierunkowskazu.

 5. 3. Brak bezpiecznego odstępu przy omijaniu, wyprzedzaniu czy w trakcie parkowania
 6. W trakcie jazdy zachowaj odstęp, który pozwoli Ci wyhamować w każdej sytuacji. Podczas manewrów na parkingu, nigdy nie stawaj na przysłowiową “żyletkę”.

 7. 4. Niezastosowanie się do znaku “Stop”
 8. To jeden z najważniejszych znaków w ruchu drogowym, który często decyduje o poważnych konsekwencjach dla Ciebie i innych kierowców czy pieszych! Pamiętaj, aby zawsze zatrzymać się przed nim i spokojnie ocenić sytuację.

 9. 5. Jazda niewłaściwym pasem ruchu
 10. Często popełniany błąd przez młodych kierowców – głównie przy zjeździe z ronda, czy podczas manewrów skrętu w lewo na drodze jednokierunkowej.

 11. 6. Niezastosowanie się do znaku poziomego “podwójna linia ciągła”
 12. Niestety ten błąd popełniacie szczególnie w trakcie przeciskania się w korkach. Pamiętajcie – nade wszystko bezpieczeństwo!

Trzymamy za Was kciuki na egzaminie!!! 🙂

 • euroadmin

Zostaw komentarz

O nas

Euromoto to jedna z najstarszych szkół kształcących przyszłych kierowców na Pomorzu. Według serwisu Trojmiasto.pl jesteśmy jedną z najbardziej zaufanych szkół w Trójmieście. Oficjalne statystyki PORD przyznały nam pierwsze miejsce w kwestii skuteczności zdawalności.